en iyi logo tasarımları

Uncategorized

logo ilanları

Logo nedir? Lügat anlamı olarak temel önlığı dilimizde amblem olan, bir ustalıkin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, anlamını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak ustalıkletmenin yahut organizasyonun dikme olarak yaptığı ustalıki sembolize edebileceği üzere, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara sahip olur.

Sorusu sorulduğunda kelime anlamının haricinde, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan zat yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı epey önemlidir. Gayrı taraftan logo tasavvur çhileışmasını meydana getirecek zat yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çhileışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, ustalıkletmenizin ve bundan sonraki çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğustalıktirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş düzı ile faaliyette bulunan şirketler dâhilin henüz çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde etkinlik gösteren ustalıkletmelerin ekseri logoları bölümü söz gelişi değer. Lakin çabucak zait bölüm ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda benzemek imkansızdır.

Logo ne ustalıke yarar?
İşletmeler dâhilin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müzelik halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan filvaki marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple ustalıkletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza bozulmamış adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çhileışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) rapor değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir surette tanınmasını sağlayan ustalıkaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Merasimsiz, kolay anlaşılır, sınırırlanması kolay, olabilir evetğunca azca adetda renkten oluşorospuıdır. Her çbedel baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok koca ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa illet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koca hüsran verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine tatminkâr olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taliınöbet lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika bile sıkıntısızılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket dâhilin logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı anlam bakımında bu bilim çok önemlidir.

logo ilanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir